NA V NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

  1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1715.
  2. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730.
  3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  • w piątek, 31 marca o godz. 1900 z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP wyruszy miejska Droga Krzyżowa z rozważaniami św. Jana Pawła II. Niech to będzie nasze wyznanie wiary i manifestacja w obronie świętości tego wielkiego Papieża. Przynieśmy ze sobą świece. Zaś o godz. 2000, także z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru są następujące trasy: do Barda – 42 km, do Wambierzyc – 39 km, do Krzeszowa 56 km, Bielawa – Bielawa 40 km oraz Bielawa – Bielawa 20 km dla osób, które chcą skosztować czym jest EDK. Szczegóły na stronie edkbielawa.pl, tam również mapy, trasy i zapisy.
  • 1 kwietnia Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca. Po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. W tym dniu nawiedzimy chorych z wizytą sakramentalną: ks. Łukasz od godz. 900, a ks. Proboszcz od godz. 1000. Również pójdziemy do tych chorych, którzy nie są objęci stałą opieką duszpasterską. Zatem prosimy dziś po Mszach św. zgłaszać ich adresy.
  1. Za tydzień 2 kwietnia - Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Na wszystkich Mszach św. słuchać będziemy opisu Męki Pańskiej i dokonamy obrzędu poświęcenia palm. O godz. 1120 zgromadzimy się pod Bieltexem i stamtąd wyruszymy w procesji z palmami do naszej kaplicy, oczywiście, gdy nie będzie padał deszcz. Przed liturgią będzie można zaopatrzeć się w palmy przygotowane przez naszą młodzież i dzieci. Po Mszy o 1130 parafialna katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych. 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W geście solidarności z prawdziwymi Polakami, którzy szanują Osobę Największego z Synów Polski, spotkamy się o godz. 2100 pod jego pomnikiem, na pl. Kard. Wyszyńskiego, aby oddać mu hołd i stanąć w obronie jego dobrego imienna wyrażając swój sprzeciw wobec neomarksistowskiej ideologii zła. Przynieśmy ze sobą świece.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy wykorzystali czas Rekolekcji i przez spowiedź wielkanocną już przygotowali się w pełni do przeżywania świat paschalnych. Oczywiście jest jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, który sprawowany jest codziennie przed każdą Mszą św.