6 kwietnia - Wielki Czwartek, a zarazem Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 1000 w Katedrze Świdnickiej Msza Krzyżma, w czasie której biskup poświęci oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń.

Wielki Czwartek jest Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. W tym dniu w parafii możemy sprawować tylko jedną Mszę Św. Abyśmy jak najliczniej mogli celebrować Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy zapraszamy wszystkich na 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii potrwa do godz. 2200. W czwartek nie będzie Mszy o 700.

7 kwietnia – Wielki Piątek, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. To także Pierwszy Piątek Miesiąca. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

O godz. 1400 wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i naszym odpustem parafialnym - w piątek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Droga Krzyżowa i oddanie czci relikwiom św. Faustyny. O godz. 1830 spowiedź pierwszopiątkowa.

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 1900. Ofiara składana podczas tej liturgii przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Zbawiciela w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 2200

8 kwietnia - Wielka Sobota, dzień smutku i żałoby. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 930.
Poświęcenie pokarmów o godz. 1000 do 1300 co pół godziny.

Po poświęceniu pokarmów zachęcamy, aby podzielić się produktami spożywczymi z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy z naszej parafii. Będzie wystawiony kosz, do którego będzie można złożyć swój dar, a w trakcie obrzędu poświęcenia zbierana ofiara przeznaczona jest na dzieła, które wśród najuboższych prowadzi Na godz. 1315 prosimy chętnych do pomocy w sprzątaniu kaplicy, którą musimy przygotować na Wigilię Paschalną.
W sobotę o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej oddanie czci relikwiom bł. Michała Sopoćki.

WIGILIA PASCHALNA - najważniejsza liturgia roku o godz. 2100, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgia rozpocznie się przed kaplicą obrzędem poświęcenia ognia

Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu: zachęcamy, aby adoracji przewodniczyły poszczególne grupy parafialne, i tak:
  • Wielki Czwartek: po skończonej liturgii Bractwo Św. Rity;
  • Wielki Piątek: po zakończonej wieczornej liturgii Koła Koronkowe;
  • Wielka Sobota: 1600 Róża św. Rity; 1700 Róża św. Matki Teresy; 1800 Róża bł. Michała Sopoćki; 1900 Róża św. Brata Alberta; 2000Róża św. Faustyny. Wszyscy, w tych dniach, znajdźmy chociaż 20 minut na indywidualną adorację Najświętszego sakramentu.