NA NIEDZIELĘ NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Składamy wyrazy wdzięczności tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Świąt Paschalnych: ks. Łukaszowi, s. Czesławie, pani Ewie Pogorzelskiej oraz za wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu naszej kaplicy.
  2. Dziś - w Niedzielę Wielkanocną i jutro - w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdy Dzień Pański o 800, 1000, 1130 i 1800. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone są na utrzymanie WSD w Świdnicy i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, przypada 83 r. zbrodni katyńskiej i 13 r. katastrofy smoleńskiej. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tamtego czasu.
  3. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900 odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. W najbliższy piątek w oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post.
  4. W każdy wtorek i czwartek, począwszy od 13.04., w naszej kaplicy, odbywać się będą próby dzieci przed I Komunią o godz. 1600.
  5. W piątek, 14 kwietnia, przypada doroczne Święto Chrztu Polski.
  6. Przyszła niedziela 16 kwietnia jest Świętem Miłosierdzia Bożego - naszym parafialnym odpustem. Godziny Mszy św. w przyszłą niedzielę bez zmian. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. Do godnego przeżycia tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia odprawianą codziennie po Mszy wieczornej, również dzisiaj i jutro.
  7. 7. Bardzo serdecznie dziękujemy: za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu (1700 zł), na Jałmużnę Wielkopostną (3000 zł) oraz złożone w dniu wczorajszym datki i artykuły żywnościowe dla najbiedniejszych; Fundacji Misericordias Domini za ich działalność charytatywną za pomoc potrzebującym, szczególnie tę okazaną w ostatnim, przedświątecznym czasie. Bóg zapłać!
  8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Józefę Nawotkę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.