NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. Przeżywamy dziś nasz Parafialny Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa dziś o godz. 1130 w intencji Parafian. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi słowo Boże Ks. Józef Błauciak – proboszcz Parafii pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę naszej świątyni.
  2. Dzisiejsza Uroczystość rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest patronalnym świętem, naszej Fundacji Misericordias Domini. Za działalność charytatywną w naszym mieście, za pomoc najuboższym, dziś chcemy Członkom Fundacji całego serca podziękować.
  3. Dziś po Mszy o godz. 1130 krótkie spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  4. W środę, 19 kwietnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. W każdy piątek w okresie paschalnym zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła po Mszy o godz. 900. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w każdy jeden piątek po Mszy św. wieczornej.
  6. Za tydzień, w niedzielę – 23 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje XV Tydzień Biblijny poświęcony słowom: Czy chcecie gardzić Kościołem Boga? (1Kor 11,22). Będzie to jednocześnie VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  7. Prosimy o przeznaczenie 1,5% na naszą charytatywną fundację Misricordia Domini, odpisu  dokonywanego przez Urząd Skarbowy. Ci którzy rozliczają się samodzielnie – numer  Nr KRS 0000357618 Fundacji znajduje się na banerze zaraz na starcie naszej internetowej strony parafialnej. Można sobie także oderwać z futryny. 
W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Jana Gołębiowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.