NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. 
 2. Juto rozpocznie się miesiąc maj. Maryjne nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 1730.
 3. W dziś rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
 • 1 maja, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Józefa Robotnika
 • 2 maja, Pierwszy Wtorek Miesiąca oraz wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK. Nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem majowym.
 • 3 maja, w środę - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 900 i 1800. 3 maja to także nasze narodowe Święto – 232. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r.
 • 4 maja, Pierwszy Czwartek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika - patrona strażaków, których otaczamy naszą modlitwą. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730, a po nim Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
 • 5 maja, Pierwszy Piątek Miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730, a po nim Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1700 do 1730. Po Mszy o godz. 900 nabożeństwo Drogi Światła. Od godz. 1000 Proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 • 6 maja, Pierwsza Sobota Miesiąca i Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po porannej Mszy św. w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 Łukasz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 1. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W ramach trwającej od października 2022 r. nowenny związanej z obchodami 40. rocznicy koronacji przez św. Jana Pawła II figury Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości systematycznie odbywają się pielgrzymki dekanatów diecezji świdnickiej na górę Igliczną. Nasz dekanat ma wyznaczony został na sobotę 27 maja br. Chcemy zorganizować autokar, by wspólnie tam pojechać. Serdecznie zachęcamy. Zapisy w zakrystii po Mszach św.