NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Trwamy w nowennie do Ducha Św. przygotowującej nas do Uroczystości Pięćdziesiątnicy.
  2. Dziś po Mszy o godz. 1130 spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych.
  3. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 22 maja – u Sióstr Augustianek Uroczystość ku czci Św. Rity z Cascia. Wieczorna Msza św. o godz. 1800 z uroczystości św. Rity, a po niej nabożeństwo do Św. Augustkanki.
  • w środę, 24 maja – wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • w piątek, 26 maja – wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, kapłana. To także Dzień Matki. Największym darem dla naszych mam niech będzie dar modlitwy. Zapraszamy zatem wszystkie mamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną; W tym dniu w katedrze Świdnickiej na Mszy o godz. o godz. 1800 biskup Świdnicki Marek Mendyk udzieli święceń kapłańskich diakonom WSD. Módlmy się za nich, aby przez całe życie byli kałanami według Serca Jezusowego.
  • w sobotę 27 maja, o godz. 800 wyjazd na Pielgrzymkę na górę Igliczną do sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości. Zainteresowani wyjazdem proszeni są o kontakt w zakrystii.
  1. Za tydzień, w niedzielę 28 maja - Uroczystość Zesłania Ducha św.
  2. Rozpoczął się okres zapisów dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych. W związku z tym przypominamy rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii powinna każdorazowo wychodzić od rodziców. Jednocześnie przypominamy, że w związku z udziałem dzieci w zajęciach religii rodzice nie ponoszą żadnych kosztów i nie uiszczają opłat.

 W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Bronisławę Witecką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.