NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj za pobożne i publiczne odśpiewanie hymnu do Ducha Św. możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W Parafii Ducha Św. przy pl. Niepodległości suma odpustowa o godz. 1200, a następnie piknik parafialny.
 3. W dziś rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek, 29 maja - święto NMP Matki Kościoła. Jutro rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym tzw. Okres Zwykły;
 • w środę, 31 maja - święto Nawiedzenia NMP.
 • 1 czerwca, Pierwszy Czwartek Miesiąca, a zarazem święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 • 2 czerwca - Pierwszy Piątek Miesiąca. Wieczorna Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej Eucharystyczne nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź przed poranną Msza św. i od godziny 1715. Ks. Proboszcz nawiedzi swoich chorych od godz. 1000.
 • 3 czerwca, Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo eucharystyczne ze zmianą tajemnic. O godz. 900 spod Bieltexu wyjedziemy z dziećmi na Diecezjalny Dzień Dziękczynienia za I Komunię świętą połączony z Dniem Dziecka w diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju. Zapraszamy do Matki Bożej Fatimskiej dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., aby tam podziękować Panu Jezusowi przez ręce Maryi za ten szczególny dar. Zapraszamy również inne dzieci wraz z rodzicami na to święto radości pacholęcej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 1100. Zapisy w zakrystii. Ponieważ Ks. Łukasz wyjeżdża w tym dniu z młodzieżą na Lednicę, to swoich chorych odwiedzi w sobotę 10 czerwca.
 1. Za tydzień w niedzielę, 4 czerwca - Uroczystość Trójcy Przenajświetszej, która kończy okres Komunii Wielkanocnej. Jest to także Pierwsza Niedziela Miesiąca, a zatem po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą niedzielę czerwca tradycynie w Kościele polskim przeżywamy Świeto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej.
 3. Polecamy prasę katolicką, szczególnie tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Danuta Czyżowicz i +Wojciech Jastrząb. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.