NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Komunii Wielkanocnej.
  2. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej.
  4. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 5 czerwca - wspomnienie liturgiczne św. Bonifacego, bpa i m.
  • 6 czerwca - Pierwszy Wtorek Miesiąca, dzień, w którym czcimy Najczystsze Serce św. Józefa Nabożeństwo do Serca św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym; o godz. 1600 próba dzieci rocznicowych, a o 1630 próba dla dzieci pierwszokomunijnych i tych, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.
  • w czwartek, 8 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej kaplicy o 800, 1000, bezpośrednio po procesji, ok. godz. 1215 oraz o 1800. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. Po Mszy o godz. 1000 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Na Mszy o godz. 1000 dzieci z klasy IV przeżywać będą swoją I Rocznicę Komunii św. Procesja będzie wiodła tradycyjnie ulicą Wolności i Brzeżną. Na całym odcinku procesji prosimy udekorować emblematami religijnymi nasze okna i witryny. Ołtarze na trasie procesji będą ustawione: pierwszy ołtarz na ul. Wolności przed kamienicą nr 23; drugi ołtarz na ul. Wolności przed kamienicą nr 38; trzeci ołtarz na ul. Brzeżnej między numerami 32 a 34, a czwarty – ostatni ołtarz na ul. Brzeżnej przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy, aby okoliczni mieszkańcy zainteresowali się przyozdobieniem poszczególnych ołtarzy. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej i odśpiewanie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bardzo prosimy o godny udział w procesji, a więc nie jedzmy żadnych produktów spożywczych, nie żujmy gumy, nie rozmawiamy ze sobą i przez telefony komórkowe. Prosimy także o odpowiedni strój. Ta prośba dotyczy także uczestnictwa w każdej Mszy św. W procesji uczestniczą w swoich strojach dzieci komunijne i rocznicowe.