NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 
  1. Dziś po Mszach św. zapowiedziana zbiórka do puszek na rzecz 3,5 letniej Agatki Salamon z Jaworzyny Śląskiej. Agatka urodziła się z wrodzoną wadą serca, która prowadzi do jego niewydolności. Zebrane środki będą przeznaczone na dwuetapową operację serca dziewczynki w Bostonie, koszt tych operacji wynosi 1 700 000 zł. Agatka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (nr subkonta 38972), posiada również zbiórkę na internetowym portalu www.siepomaga.pl/agata-salamon
  2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 20 lipca, w czwartek - wspomnienie liturgiczne bł. Czesława, kapłana.
  • 22 lipca, w sobotę - święto św. Marii Magdaleny. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
  1. W przyszła niedzielę - 23 lipca, rozpocznie się XXIV Tydzień Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Przesłaniem tego tygodnia jest nasza wspólna troska o sprawę bezpieczeństwa na drogach oraz troska o potrzeby polskich misjonarzy.W przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. poświecenie pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów, tradycyjnie przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 
Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w 20. Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę
Dziewiętnaście lat temu wraz z utworzoną przez św. Jana Pawła II nową Diecezją Świdnicką, rozpoczęła swoje istnienie Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę, która jako dzieło modlitewne i pokutne, stała się zapleczem duchowym dla naszej Diecezji. Tysiące pątników przez te lata ofiarowały swoją modlitwę i pielgrzymi trud, zawierzając sprawy, które były bliskie sercom nas wszystkich. Za dwa tygodnie, 1 sierpnia po Mszy św. w katedrze o godz. 800, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, pielgrzymi wyruszą po raz dwudziesty, by w imieniu całej wspólnoty Diecezjalnej, zanieść intencje nas wszystkich oraz swoje osobiste. W związku z tym gorąco zachęcam i proszę  o podjęcie tego pielgrzymiego trudu i wybranie się na pątniczy szlak. Pokornie proszę o modlitwę na pielgrzymce w intencji powołań dla naszej diecezji oraz o świętość dla kapłanów i osób konsekrowanych, o mocną wiarę w rodzinach, zwłaszcza wśród rodziców, dzieci i młodzieży a także za chorych i cierpiących oraz tych, którzy utracili wiarę i dziś są daleko od Kościoła. Tych zaś, którzy nie będą mogli fizycznie być na pielgrzymce zachęcam, aby zapisać się do grupy „duchowego uczestnictwa”. Tak jak każdego roku pragniemy dziękować Panu Bogu za tych, którzy na różne sposoby włączają się w życie diecezji a zwłaszcza tego dzieła, jakim jest Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki zawiera się w słowach Laudate Dominum. Pragniemy w ten sposób pogłębić naszą postawę wdzięczności i uwielbienia Boga za wielkie dzieła, które się dokonują w naszym życiu dzięki Jego łasce. 
Do zobaczenia w Jasnogórskim Sanktuarium we wtorek 8 sierpnia, gdzie o godz. 1300 będziemy witać pielgrzymów, a o godz. 1430 będę przewodniczył uroczystej Mszy św. na szczycie Jasnej Góry.
Z serca błogosławię wszystkim pątnikom

Biskup Świdnicki
Marek Mendyk
 
W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Marię Dudek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.