NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 31 lipca, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • 1 sierpnia - Pierwszy Wtorek Miesiąca, dzień, w którym czcimy Najczystsze Serce św. Józefa, a w liturgii wspominamy św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i dK. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. We wtorek przypada także 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętamy o tamtych Bohaterach niezwykłego zrywu zbrojnego przeciw niemieckiemu okupantowi.  
  • 3 sierpnia - Pierwszy Czwartek Miesiąca. Jest to dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy porannej eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
  • 4 sierpnia - Pierwszy Piątek Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianey’a, kapłana. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700 do 1755.
  • 5 sierpnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. o Niepokalanym sercu NMP w intencji Żywego Różańca, pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Za tydzień, 6 sierpnia - Pierwsza Niedziela Miesiąca i Święto Przemienienia Pańskiego. Po każdej Mszy św., wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Od wtorku, codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa łącząc go z codzienną Eucharystią, ofiarując za pielgrzymów Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę, szczególnie różaniec.