OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
13   sierpnia 2023 r.
 
 
1.     W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 
·      W poniedziałek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
·      We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Suma odpustowa w Parafii Wniebowzięcia NMP celebrowana będzie o godz. 12:30. W tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny wszyscy członkowie wspólnoty Żywego Różańca. Taca z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji, a więc również na budowę naszej świątyni. 15 sierpnia jest także naszym narodowym świętem w tym roku upamiętniającym 103 rocznicę słynnej zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą, jednej z przełomowych bitew w historii świata, która zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nierozprzestrzenieniu się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. To także Dzień Wojska Polskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, który walczyli w obronie naszej Ojczyzny i o tych, którzy obecnie Jej służą. Udekorujmy nasze domy flagami państwowymi.
·       W związku z ogromnymi powodziamy w Słowenii Przewodniczący Episkopatu poprosił w Apelu, aby w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlić się za poszkodowanych w powodzi, „prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi”. „Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym” – zaapelował przewodniczący KEP. W tym dniu, będziemy zbierać ofirary do puszek przed kaplicą na rzecz poszkodowanych.
·      W czwartek wspomnienie św. Jacka, kapłana.
2.     Przypominamy, iż każdy kto posługuje się internetem sam, na naszej stronie parafialnej, może sobie zarezerwować Mszę św. w terminie jemu dogodnym. Można to także czynić w Biurze Parafialnym lub zakrystii, ale tylko w dni powszednie i tylko po Mszach św. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią! Prosimy również o potwierdzenie zamówionej intencji mszalnej najpóźniej miesiąc przed jej odprawieniem, jeśli wcześniej nie została złożona ofiara. Przy tej okazji dziękujemy, Wam Drodzy, że przy składaniu ofiar na Mszę św. uwzględniacie istniejącą inflację. Bóg zapłać!
3.      Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.