OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

27 sierpnia 2023 r.

  1. Od piątku 1 września wracamy do zwykłego porządku nabożeństw.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 28 sierpnia, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK. Jest to patronalne święto naszych Sióstr Augustianek. W tym dniu Siostry odnawiają swoje śluby zakonne. W modlitwie szczególnie pamiętajmy o całym Zgromadzeniu Sióstr Augustianek i o powołaniach do ich Zgromadzenia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Sióstr. W poniedziałek wyjątkowo nie będzie Mszy porannej.
  • 29 sierpnia, we wtorek – wspomnienie liturgiczne męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • 1września - Pierwszy Piątek Miesiąca Po porannej Mszy św. o godz. 900 Droga Krzyżowa. Wieczorna Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej eucharystyczne pierwszopiątkowe nabożeństwo do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. oraz od godz. 1715 do 1800. Szczególnie przypominamy o tym dzieciom. Jest to także spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Od godz. 1000 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz. 1 września - 84. rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę i wybuchu II Wojny Światowej. Jest to Dzień Modlitw o pokój na świecie i w intencji pomordowanych w czasie Wojny.Obecnie, kiedy jesteśmy świadkami odradzającego się niepokoju i konfliktów zbrojnych w wielu miejscach świata, z większą uwagą myślimy o sprawie pokoju. Wydarzenia z 1939 r. są nadal aktualną lekcją dla każdego pokolenia. Wciąż, bowiem odradzają się systemy, które gotowe są wystąpić przeciw człowiekowi, zagrażając jego godności i istnieniu. W obliczu współczesnych zagrożeń, tym bardziej trzeba nam błagać Pana Boga o dar pokoju dla świata, dla naszej Ojczyzny, by ustały napięcia, by zaprzestano działań, które wzbudzając strach i wywołują obawy o spokojne jutro naszego świata. Sprawa osiągnięcia porozumienia i pokojowych rozwiązań leży nie tylko w rękach polityków i dyplomatów. Do nas należy modlitwa, szczególnie różańcowa. Ona ma wielką moc, jak zapewnia Matka Boża w Fatimie.
  • 2 września - Pierwsza Sobota Miesiąca Po porannej Mszy św. o Niepokalanym sercu NMP w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Łukasz.
  1. Za tydzień, 3 września - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy o godz. 1130 inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny i poświęcimy dzieciom przybory szkolne. A po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas 1-8 szkoły podstawowej.
  2. We wtorek 5 września pomiędzy godz. 1400 a 1700 odbędą się w naszej kaplicy bezpłatne komputerowe bania wzroku. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii na listę na konkretną godzinę. Zapisy do przyszłej niedzieli tylko po Mszach św. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej