NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy o godz. 1130 zainaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny, po niej zaś odbędzie się spotkanie rodziców dzieci ze szkoły podstawowej.
 2. Przy tej okazji przypominamy, że przygotowanie do I Komunii trwa pełne trzy lata podobnie jak przygotowanie do bierzmowania i odbywa się w ramach katechezy parafialnej w parafii faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania kandydata. Przypominamy również katolickim rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii (deklaracja – oświadczenie) powinna każdorazowo wychodzić od rodziców.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek, 4 września, po wieczornej Mszy św. powakacyjne spotkanie formacyjne dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy o wsparcie tej propozycji i zachęcenie swoich synów. 
 • 5 września - Pierwszy Wtorek Miesiąca i wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
 • 7 września - Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza św. wieczorna ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • 8 września, w piątek - święto Narodzenia NMP.
 1. Informujemy narzeczonych, którzy planują do końca marca 2024 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 16 września o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero w lutym 2024 r.
 2. Rodziców dzieci, które już przeżyły rocznicę I Komunii św., którzy nie wiedzą, co zrobić z szatą komunijną swojego dziecka, prosimy, aby ofiarowali ją dla dzieci z uboższych rodzin. Prosimy więc szaty te przynieść tu do kaplicy. Prosimy także o zwrot strojów tych rodziców, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli je z parafii swoim dzieciom.
 3. Dziękujemy Rodzinie Państwa Kapturów i Smolaków za kwiaty, które od kilku tygodni zdobią naszą świątynię. „Bóg zapłać!”
 4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 
W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności + Emilię Zarzycką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.