NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 1. Dziś po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci z kals I-III SP.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 12 września, we wtorek – wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi. W tym dniu przypada 340 rocznica Bitwy pod Wiedniem – inaczej nazywana Odsieczą Wiedeńską lub Wiktorią Wiedeńską. Bitwa stoczona w 1683 między wojskami polsko-cesarskimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy, była przełomowym wydarzeniem w wojnie, która zakończyła się klęską Osmanów, którzy od tej pory przeszli do defensywy i przestali stanowić zagrożenie dla chrześcijańskiej części Europy.
 • 13 września, w środę – wspomnienie liturgiczne św. Jana Chryzostoma bpa i dK. Jest to dzień fatimski. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie. Połączone z nowenną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • 14 września, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • 15 września, w piątek – wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej. Jest to patronalny Dzień Imienin s. Dolores - przełożonej naszych SS. Augustianek. Msza św. w intencji Solenizantki w niedzielę 17.09. o godz. 1000.
 • 16 września, w w sobotę – wspomnienie liturgiczne śś. Męczenników Korneliusza pap.i Cypriana bpa. W tym dniu w Wambierzycach odbędzie się coroczne diecezjalne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej - FESTIWAL MŁODYCH - LIGHT FOR LIFE (światło dla życia). Bliższe informacje i zapisy u Ks. Łukasza.
 1. Informujemy narzeczonych, którzy planują do końca marca 2024 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 16 września o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero w lutym 2024 r.
 2. W poniedziałek, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci
  i młodzieży. Z tej to racji w przyszłą niedzielę o godz. 1130 zostanie odprawiona o św. Stanisławie Kostce. Również tego dnia przeżywać będziemy Niedzielę Środków Masowego Przekazu, po Mszach św. zbiórka do puszek na misje i na Katolickie Radio Rodzina, które słuchać możemy na falach 98.1 FM.
 3. Kandydatów do bierzmowania informujemy, że spotkanie dla nich odbędzie się 20 wrzesnia o godz. 1900 w naszej kaplicy.
 4. W sierpniu zebraliśmy na budowę naszego kościoła 5225 zł. Bóg zapłać!
 5. Polecamy prasę katolicką. Dziś 100. letnie - jubileuszowe wydanie Gościa Niedzielnego w objętości 100 stron.

 

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności + Genowefę Szczepaniak i +Józefę Ardelli Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.