NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Obchodzimy dziś Niedzielę Środków Masowego Przekazu.
 2. Dziś przeżywamy również 84. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 o godzinie 400 rano wojska sowieckie w sile około 1 miliona żołnierzy przekroczyły wschodnie granice Polski, łamiąc postanowienia paktu o nieagresji z 1932. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 18 września, w poniedziałek - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 • 19 września, we wtorek - wspomnienie bł. Ks. Gerharda Hirschfeldera, męczennika. Kapłan ten zanim został zamordowany przez Hitlerowców w Dachau 1 sierpnia 1942 r. W latach 1907-1942 żył i pracował w Kotlinie Kłodzkiej.
 • 20 września, w środę – wspomnienie świętych Andrzeja Kim Teagon kapłana, Pawła Chong Hasang i ich Towarzyszy męczenników.
 • 21 września, w czwartek - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 • 22 września, w piątek - po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Rity połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.
 • 23 września, w sobotę - wspomnienie św. Pio z Pietralciny, prezbitera.
 1. W dniach od 23 do 24 września br., pod hasłem „Świętość w codzienności” odbędzie się  39. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczególy na stronie naszej diecezji (diecezja.swidnica.pl) lub na stronie Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin (kodr.pl).
 2. Za tydzień na Mszy o godz. 1000 zostaną zainaugurowane w naszym mieście 34. Polsko - Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, a po Mszy krótki koncert zespołu „Czerwona Jarzębina”.
 3. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców na ognisko integracyjne. Jeżeli pogoda dopisze spotkamy się 30 września o godz. 1100 przy Sali Weselnej na ul. Wodnej.
 4. W sobotę 7 października Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych do Barda. Zapisy
  w zakrystii po Mszach św. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce nie tylko członków Żywego Różańca.

 

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności + Stanisława Nowaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.