NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. W czasach, w których żyjemy jesteśmy świadkami tego jak wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, rozpadu rodzin, gdyż wielu musiało opuścić swoje ojczyzny, domostwa, bo są prześladowani z powodu religii i wojen politycznych, inni zmuszeni są wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą, a także prośmy o zlikwidowanie przyczyn migracji, wojen i niesprawiedliwości społecznej, prześladowań i głodu.
  2. Na Mszy o godz. 1000 zostaną zainaugurowane w naszym mieście 34. Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, a po Mszy krótki koncert zespołu „Czerwona Jarzębina”.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • 27 września, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  • 28 września, w czwartek - wspomnienie liturgiczne św. Wacława, męczennika.O godz. 1500 zgromadźmy się pod krzyżem przed naszą kaplicą, aby połączyć się we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia za cały świat i nasze miasta. „Koronka na ulicach miast świata” to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Organizujemy się spontanicznie, zapraszamy się nawzajem przy pomocy, e-maili, SMS-ów, przez portale społecznościowe w internecie.
  • 29 września, w piątek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • 30 września, w sobotę - liturgiczne wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dK; Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców na ognisko integracyjne. Jeżeli pogoda dopisze spotkamy się o godz. 1100 przy Sali Weselnej na ul. Wodnej.
  1. Za tydzień - 1 października, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Świdnicy. W niedzielę rozpocznie się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne. W bardzo ważnych sprawach prosimy dzwonić.
  3. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

 

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności + Stanisława Sowińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.