NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 13października, w piątek - liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. To także Dzień Fatimski. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
  • 14października, w sobotę - Dzień Edukacji Narodowej, modlitwą naszą ogarniamy wszystkich pracowników oświaty.
  1. W sobotę 30 września, Bp świdnicki Marek Mendyk wręczył certyfikaty ukończenia pierwszej edycji Szkoły Animatorów Parafialnych i posłał ich do nowych zadań. Wśród dwudziestki nowych animatorów są dwie nasze Parafianki Barbara Rakowska-Sulimowicz i Elżbieta Wróblewska, które przez rok przygotowywały się do tej funkcji. Z całego serca im gratulujemy. Do ich zadań należy pomoc w prowadzeniu ewangelizacji, organizowaniu życia liturgicznego i prowadzeniu akcji charytatywnych pod kierownictwem proboszcza. Ponadto mogą przygotowywać dzieci, młodzież i dorosłych do przyjęcia sakramentów.
  2. Za tydzień w niedzielę, 15 października - XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - Cywilizacja życia. Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel. Na Mszy o godz. 1000 będziemy się modlić w int. Ks. Łukasza z racji Jego Imienin, a po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z klas I i II SP.
  3. Dziękujemy panu Stanisławowi Chęcińskiemu i Mieczysławowi Jakubowskiemu za prace porządkowe na terenie budowy kościoła. Bóg zapłać!
  4. Dzisiaj (8.10.) w ramach Bielawskich Senioraliów organizowana jest „Biała Niedziela” czyli konsultacje medyczne dla Seniorów 60+. Będzie można skorzystać z badań w Osteobusie, Dermobusie i Spirobusie, GEERS - Dobry Słuch oraz z porad m.in.: internisty, kardiologa, neurologa, fizjoterapeuty, psychologa, reumatologa, pulmonologa. Konsultacje odbywają się w Domu Parafialnym przy kościele Wniebowzięcia NMP i w Przychodni Miejskiej  dr Danuty Powierzy w godz. 730 do 1200 , a badania w busach do godz. 1400. Serdecznie  zapraszamy bielawskich Seniorów do skorzystania z oferty. Zaś  o godzinie 1900 w kościele Bożego Ciała przy pl. Kościelnym koncert włoskiej sopranistki Dominiki Zamarro. Cena biletu wejściowego 50zł.