NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - Cywilizacja życia. Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. W związku z powyższym po Mszach św. młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel. Po Mszy o godz. 1130 katecheza formacyjna dla rodziców dzieci z klas I i II SP.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 16 października, w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - jest to 45 rocznica tamtego historycznego faktu.
  • 17 października, we wtorek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, jest to Dzień Imienin Biskupa Seniora Ignacego Deca, Pierwszego Biskupa Świdnickiego.
  • 18 października, w środę - święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień Imienin naszego Ks. Wikariusza i Służby Zdrowia.
  • 19 października, w czwartek - wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, bestialsko zamordowanego 39 lat temu przez komunistyczne Służy Bezpieczeństwa.
  • 20 października, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego, prezbitera.
  • 22 października, w niedzielę - wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła Wielkiego, papieża. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity. Nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nabożeństwem do św. Jana Pawła II. Jest to także Światowy Dzień Misyjny.
  1. W piątek 20  października 2023 na godz.1830 zapraszamy wszystkich małżonków, zwłaszcza tych będących w kryzysie, a także osoby samotne i opuszczone na spotkanie  ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw „Sychar”. Spotkanie będzie miało miejsce w salkach w parafii Wniebowzięcia NMP. Szczegóły na plakacie.
  2. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy od ministrantów można brać karty wypominkowe. Prosimy zabrać je także sąsiadom, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej świątyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skarbony przy wejściu do kaplicy. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności + Feliksę Rudkiewicz i +Henrykę Bąbol-Bielak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.