NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś rozpoczyna się 97. Niedziela i Tydzień Misyjny, które są świętem wiary całego Kościoła we wszystkich zakątkach świata. Tam, gdzie jest wiara, potrzebne jest świadectwo całego życia: postawy, słów i obyczajów. Ciekawe czy dziś osoba nie znająca Chrystusa miałaby okazję – w naszym środowisku, rodzinie, szkole i parafii – poznać poprzez nasze życie piękno Ewangelii? Niech towarzyszy nam świadomość, że „misje” zaczynają się od przemiany własnego serca, aby dojrzała wiara mogła stać się darem dla innych. Wiara umacnia się tylko wtedy, kiedy jest przekazywana. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła Misyjne Kościoła. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
  2. W piątek, 27 października po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. W sobotę, 28 października - Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Za tydzień w niedzielę na Mszy dla dzieci odbędzie się konkurs na najlepiej przygotowany strój świętego. Zatem prosimy i zachęcamy, aby dzieci, przyszły przebrane za świętego, którego chciałyby naśladować. Po wszystkich Mszach „Słodka Niedziela”.
  5. W dniach od 23-26 listopada odbędą się Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem Chrześcijanin na rozdrożu. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Robert Skrzypczak. Zapisy na rekolekcje na stronie: mocewangelii.pl
  6. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy od ministrantów można wziąć karty wypominkowe. Prosimy wziąć je także sąsiadom, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej świątyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skarbony przy wejściu do kaplicy. Prosimydokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.
  7. Przypominamy, że w ostatnią niedzielę października zmiana czasu. Zatem za tydzień o godz. 300 cofniemy zegarki na godzinę 200.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Wojciecha Kostka . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.