NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkich, którzy dotąd nie znaleźli czasu, aby choć jeden raz przyjść i pomodlić się o pokój na świecie.
 • 1 listopada, w środę - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej kaplicy o 800, 1000 i 1800. Nie będzie Mszy o godz. 1130. O godz. 1200 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym, a po niej nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją. Po procesji poświęcenie nowych pomników na grobach. Na Cmentarzu Parafialnym o 1330 procesja, która wyruszy z kościoła Wniebowzięcia NMP, a bezpośrednio po niej o godz. 1400, będzie sprawowana Msza św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać, jeden raz każdego dnia, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • 2 listopada – Pierwszy Czwartek Miesiąca i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w o 900 i 1800.
 • 3 listopada – Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. wieczorna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszopiątkowe z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Msza św. oraz od 1715 do 1755. Od godz. 1000 Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
 • 4 listopada – Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej eucharystyczne pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godziny 1000 Łukasz odwiedzi swoich chorych.
 1. Za tydzień, 5 listopada - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych z klasy III.
 2. Do 4 listopada można jeszcze składać kartki wypominkowe czytelnie wypełnione. Prosimy je wrzucać nie na tacę, ale do skarbony przy wejściu do kaplicy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 6 listopada. Zatem za tydzień podamy harmonogram czytania wypominek. Ten piękny zwyczaj posiada głębokie uzasadnienie teologiczne. Wymieniając imiona bliskich zmarłych, odwołujemy się bezpośrednio do księgi Apokalipsy, która wielokrotnie wspomina, że zbawieni w niebie posiadają konkretne imiona, te same, które nosili na ziemi. Oznacza to, że w chwale niebieskiej zachowują oni na zawsze tę indywidualną tożsamość, którą posiadali i którą doskonalili i wypracowali w czasie ziemskiego życia. Modlitwa wstawiennicza za zmarłych odznacza się niewątpliwą skutecznością i jest także wyrazem naszej więzi z nimi. Dzięki niej mogą dostąpić ostatecznego, uszczęśliwiającego spotkania z Bogiem.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy panom: Stanisławowi Chęcińskiemu i Mieczysławowi Jakubowskiemu za prace porządkowe na budowie, a Panu Władysławowi Kroczakowi za kwiaty, które zdobią naszą świątynię. „Bóg zapłać!”
 4. Kino MOKiS w Bielawie zaprasza na film ULMOWIE. BŁOGOSŁAWIONA RODZINA, który opowiada historię bohaterskiej rodziny, która oddała życie za ratowanie Żydów. Seanse będą miały miejsce w bielawskim Kinie MOKiS w dniach 27-31 października o godzinie 1700 oraz w dniach 3-8 listopada o godzinie 1230. Koszt biletu to 18 złotych (bilet normalny) i 16 złotych (bilet ulgowy). Serdecznie zapraszamy.

Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 • brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego,
 • stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna,
 • przyjęcie Komunii Świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty,
 • odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia;