NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po wszystkich Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1230 parafialna katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • Pierwszy Wtorek Miesiąca, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
 • w każdą środę o godz. 1740 zapraszamy na Godzinki do Maki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie na nowennę.
 • 9 listopada, w czwartek - Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • 10 listopada, w piątek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK. To także kwartalny dzień modlitw za wstawiennictwem św. Józefa Sáncheza del Río, męczennika - orędownika w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. Nabożeństwo do św. św. Józefa del Río będzie po wieczornej Mszy św. połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. 
 • 11 listopada, w sobotę - wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. To także nasze narodowe święto - 105. rocznica odzyskania niepodległości. O godz. 1000 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny;
 1. Za tydzień w niedzielę 12 listopada przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony krajom Bliskiego Wschodu. Nasi bracia żyjący w Izraelu, Libanie, Autonomii Palestyńskiej, Iraku czy Syrii coraz częściej stają przed dramatycznym wyborem: pozostać czy wyjechać. Mamy świadomość, że Bliski Wschód bez chrześcijan nie będzie już taki sam. Dlatego chcemy pomóc tym, którzy od wieków świadczą̨ o Chrystusie w miejscach, gdzie pierwszy raz wybrzmiewały słowa proroków, gdzie padały Jezusowe słowa dobrej nowiny o zbawieniu. Za tydzień po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom z Bliskiego Wschodu.
 2. Za tydzień, również w niedzielę, podczas Mszy świętych zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, a po Mszy o 1130 katecheza parafialna dla rodziców dzieci z klasy III.
 3. Od jutra zapraszamy na wypominki. Zachęcamy, aby na te nabożeństwa, które będziemy odprawiać o godz. 1730przychodzić z całymi rodzinami, by uczyć młode pokolenie modlitwy za zmarłych. Modlitwa wstawiennicza za zmarłych odznacza się niewątpliwą skutecznością i jest także wyrazem naszej więzi z nimi. Dzięki niej mogą dostąpić ostatecznego, uszczęśliwiającego spotkania z Bogiem. A oto harmonogram modlitwy wypominkowej.
 • 6 listopada, w poniedziałek, ulice Szpakowa, Wodna, Wojska Polskiego, Dzierżoniowska, Niecała, Łabędzia, Rolna, Grunwaldzka oraz wypominki niepodpisane i spoza Parafii;
 • 7 listopada, we wtorek, ulice Żeromskiego, Kościuszki, Piławska, Brzeżna, Tulipanowa, Kilińskiego;
 • 9 listopada, w czwartek, ulice: Wolności, Pułaskiego, Prosta, Tkacka, pl. Młodzieży.