NA XXXIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

  1. Dziś po o Mszy o 1130 katecheza parafialna dla rodziców dzieci z klasy I i II.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 20 listopada, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • 21 listopada we wtorek - wspomnienie Ofiarowania NMP,
  • 22 listopada, w środę wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. To święto wszystkich, którzy dbają w Kościele o liturgiczną oprawę muzyczną. Zatem w modlitwach naszych pamiętamy o Panu Organiście. Jak zawsze 22. dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
  • 24 listopada, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy o godz. 1130 kandydaci na ministrantów zostaną włączeni do ich grona. Taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji. Po Mszy o 1130 katecheza parafialna dla dzieci z klasy I i II
  2. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Mikołaja, Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje 10 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500 bezpłatną zabawę mikołajkową dla dzieci z naszej Parafii, na której ma pojawić się św. Mikołaj. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu dzieci. Zgłoszenia do niedzieli – 3 grudnia. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.