Na I Niedzielę Adwentu 

  1. Dziś I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Ze względu na czytany dzisiaj list pasterski Biskupa Świdnickiego, Adwentowe Rekolekcje rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych z klasy III. Z racji „Słodkiej niedzieli” po Mszach św. będziemy mogli zaopatrzyć się w pyszne ciasta.
  2. Naszą Przewodniczką na adwentowej drodze jest Niepokalana Maryja. To właśnie ku Jej czci będziemy odprawiać Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty o godz. 700. Żadna inna celebracja, nie wprowadza nas tak w niepowtarzalny klimat Adwentu i naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jak właśnie roraty. Prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty, a dorośli niech na roraty przynoszą zawsze świece. Ze względu na Roraty nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana o godz. 1745 a nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątki po Mszy o godz. 900.
  3. Od dziś można zabrać z zakrystii, czy to dla siebie, czy też zatroszczyć się o sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do naszej kaplicy, specjalny formularz zgłoszeniowy na Wizytę Duszpasterską. Zgłoszenia, bez wkładania do koperty, prosimy wrzucać do skarbony, do której składane są ofiary na budowę kościoła, do 26 grudnia 2023 r. Zgłoszenia można również składać przez naszą stronę internetową. Wystarczy kliknąć w baner pt. „WIZYTA DUSZPASTERSKA” i otworzy się formularz zgłoszeniowy. Szczegółowy plan wizyty zostanie podany w niedzielę 31 grudnia, a wizytę Duszpasterską rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia 2024 r.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 5 grudnia, Pierwszy Wtorek Miesiąca, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
  • 6 grudnia,w środę wspomnienie św. Mikołaja bpa.
  • 7 grudnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca i wspomnienie św. Ambrożego bpa i dK. O godz. 1730 pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne.
  • w piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 9.00 i 18.00. O od 1200 do 1300„Godzina Łaski” dla całego świata. W tej to godzinie, w naszej kaplicy będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla tych, którzy będą trwali na modlitwie w tym czasie, Matka Boża obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz wielkie i liczne nawrócenia. Przypomnijmy, że Maryja objawiając się w Montichiari we Włoszech, w 1947 prosiła: Życzę sobie, aby każdego roku w Uroczystość Mego Niepokalanego Poczęcia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła niech modli się tam gdzie będzie przebywał. Członkowie Żywego Różańca w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Za tydzień, 10 grudnia - II Niedziela Adwentu, która tradycyjnie jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Troską obejmijmy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Zachęcamy, aby także od przyszłej niedzieli włączyć się w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując anonimowemu dziecku szlachetną paczkę świąteczną. Prosimy o produkty żywnościowe o długim terminie ważności (kasze, makarony, oliwę, konserwy itp.) Można je przenosić do niedzieli 17 grudnia. Z nich zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących osób z naszej Parafii. 
W ostatnim czasie odprowadziliśmy do wieczności +Mirosława Chyc +Daniela Lubocha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.