na IV Niedzielę Adwentu i na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Dziś Wigilia Narodzenia Pańskiego. Jest ona czasem modlitewnego czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Msze św. dzisiaj tylko o 800, 1000 i 1130. Nie będzie Mszy o godz. 1800. PASTERKA o godz. 2200.
 2. W pierwszym i drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę.
 3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi.
 4. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
 • 26 grudnia, we wtorek - święto św. Szczepana dk i pierwszego męczennika.
 • 27 grudnia, w środę - święto św. Jana Ap. i Ewangelisty. Po Mszach św. poświęcenie i degustacja wina św. Jana. Biuro będzie nieczynne.
 • 28 grudnia, czwartek - święto świętych Młodzianków, męczenników.
 • 31 grudnia, w Niedzielę - świętoŚwiętej Rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny i małżeństwa naszej Parafii. Na Mszach św. małżeństwa odnowią swoje śluby. To także ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako uwielbienie i dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny.
 1. Zaproszenia na WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ w formie pisemnej lub przez naszą stronę internetową prosimy składać do 26 grudnia 2023 r. W niedzielę 31 grudnia podamy szczegółowy plan „Kolędy”, którą rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia 2024 r.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, którzy w czasie Adwentu przychodzili na Roraty; wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w charytatywne akcje pomocy ubogim zorganizowane przez Fundację Misericordias Domini; ofiarodawcom roratnich nagród dla dzieci, min. Stowarzyszeniu św. Agnieszki. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Zbigniewa Kręca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.