NA I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

 1. Dziś ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.
 2. We wtorek 2 stycznia 2024 r. rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwaną „Kolędą”. Szczegółowy plan Wizyty Duszpasterskiej wywieszony jest w gablocie i dostępny jest także na naszej stronie internetowej. Rodziny, które odwiedzać będziemy w danym dniu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Przy okazji kolędy, w naszej tradycji, składane są ofiary z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne, Kurię i Parafię. Przy tej okoliczności, ośmielamy się Was prosić, również o ofiary na budowę kościoła. Gdyby ktoś z Państwa miał życzenie takowy dar złożyć, to prosimy podobnie jak w ubiegłych latach, do jednej koperty włożyć swoją ofiarę, a kopertę podpisać nazwiskiem rodziny, adresem i sumą, jaka będzie darowana na budowę naszej świątyni, reszta będzie przeznaczona utrzymanie instytucji diecezjalnych. Ale prosimy, aby brak środków materialnych nie był przyczyną zamkniętych przed nami drzwi. Po „Kolędzie” idziemy po to by nieść Dobrą Nowinę i błogosławieństwo Nowonarodzonego. Jeżeli kogoś nie stać na dar materialny niech ofiaruje swoje cierpienie i szczerą modlitwę w intencji naszej Parafii oraz dzieła budowy świątyni. W miarę możliwości prosilibyśmy, aby rodzina była w komplecie. Prosimy, aby wcześniej pozamykać wszystkie zwierzęta domowe.
 3. Od 2 do 13 stycznia ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 700 i 900. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki od godz. 1000 do 1100.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
 • 1 stycznia, w poniedziałek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Pokoju, a w naszej kaplicy odpust. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O godz. 1130 suma odpustowa w intencji naszych Sióstr Augustianek.
 • 2 stycznia Pierwszy Wtorek Miesiąca oraz wspomnienie liturgiczne Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK. Po Mszy św. o godz. 900 nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
 • 4 stycznia Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitw
  o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 900 Masza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
 • 5 stycznia Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 900 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą Mszą św. i od 1615 do 1655.
 • 6 stycznia Pierwsza Sobota Miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Msza o godz. 800 w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Ofiary składane na tacę przeznaczone są dla polskich misjonarzy. Przed liturgią u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirę. Po każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu ulicami naszego miasta przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tym wydarzeniu. Orszak wyruszy o godz. 1400 spod kościoła Wniebowzięcia NMP i przejdzie ul. Wolności do Rynku. Nasza Parafia od początku idzie w orszaku króla Melchiora. Prosimy, aby każdy przygotował sobie strój orszaku królewskiego w zielonym kolorze. 
 1. W styczniu, ze względu na „Kolędę” nie będzie odwiedzin chorych.
 2. Za tydzień, 7 stycznia - Niedziela Chrztu Pańskiego. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych (trzeci rok przygotowań).

 

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Romualdę Iwańczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.