NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Obchodzimy dziś 71. Światowy Dzień Trędowatych, który jest okazją do przypomnienia o trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz podkreślenie roli, jaką w ciągu wieków odgrywał i nadal odgrywa Kościół katolicki w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym tą straszną chorobą.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek, 30 stycznia - Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Świdnickiej;
 • w środę, 31 stycznia - wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko, kapłana; W tym dniu przypada
  rocznica święceń biskupich Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, Pasterza naszej diecezji. W naszej modlitwie upraszajmy dla niego Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, Królowej Apostołów.
 • 1 lutego, Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitw
  o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 1800 Masza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
 • 2 lutego, Pierwszy Piątek Miesiąca i Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 900 i 1800, na których to zostaną poświęcone gromnice (na Mszy o godz. 1800 poświęcimy świece dzieciom pierwszokomunijnym). Święto Ofiarowania jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu pragniemy modlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Bogu krocząc drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Prośmy o wytrwanie w powołaniu szczególnie dla naszych Sióstr Augustianek, o Boże błogosławieństwo dla nich,  a także o nowe i liczne powołania do ich Zgromadzenia. O godzinie 1800 Msza św. w intencji naszych Sióstr. Jak każdego roku w tym dniu wspieramy materialnie zakony kontemplacyjne – siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy o godz. 900 Droga Krzyżowa, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1715 do 1800; Od godz. 1000 Proboszcz odwiedzi swoich chorych z wizytą sakramentalną.
 • 3 lutego, Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie św. Błażeja bpa i m. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Po zakończeniu porannej liturgii błogosławieństwo świec i wiernych ku czci św. Błażeja patrona chorób dróg oddechowych. Od godz. 1000 Łukasz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 • Za tydzień, 4 lutego - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Jak co roku o tej porze, prosimy o przeznaczenie 1,5% podatku na naszą charytatywną fundację Misricordia Domini, odpisu  dokonywanego przez Urząd Skarbowy. Ci którzy rozliczają się samodzielnie – numer  Nr KRS 0000357618 Fundacji znajdą na przewijającym się slajderze na naszej internetowej stronie parafialnej. Rencistom i emerytom w rozliczeniu pomogą wolontariusze Fundacji. Ważne jest, aby na rozliczeniu otrzymanym z  ZUS - napisać swój numer telefonu, aby tą drogą można było się umówić  na podpisanie gotowych dokumentów. Skorzystajmy więc z tej możliwości bezgotówkowego wsparcia przez Urząd Skarbowy Fundacji Misercordias Domini pracującej na rzecz pomocy najuboższym naszej Parafii.

 

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Marię Sieczkę . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.