NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych.

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 5 lutego, w poniedziałek -  liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziew. i m. Po zakończeniu liturgii mszalnej poświęcenie chleba i wody.
  • 6 lutego, Pierwszy Wtorek Miesiąca i wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
  • 7 lutego, w środę, po wieczornej Mszy św. katecheza parafialna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  • 10 lutego, w sobotę - wspomnienie św. Scholastyki, dz. oraz św. Józefa Sáncheza del Río. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do tego świętego meksykańskiego młodego męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego - 166. rocznica objawień NMP z Lourdes. To także 32. Światowy Dzień Chorego. Z tym dniem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać będziemy wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Podczas Mszy świętych udzielimy Sakramentu Namaszczenia borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca października 2024 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 17 lutego, o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero we wrześniu. 

W ostatnim czasie odeszli do wieczności + Krystyna Sowa, +Julia Łopata i +Andrzej Maćko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.