NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dziś przypada 166. rocznica objawień NMP z Lourdes i 32. Światowy Dzień Chorego. Chorzy i wszyscy im posługujący mogą dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Naszą modlitwą otaczamy chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Podczas Mszy świętych udzielimy dziś Sakramentu Namaszczenia borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami.
2. Od dziś do 17 lutego, trwał będzie 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modląc się za uzależnionych, również i my sami spróbujmy się podjąć duchowych wyrzeczeń w tej właśnie intencji, szczególnie podczas Wielkiego Postu.
3. Dziś po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (trzeci rok formacji).
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • w środę, 14 lutego - POPIELEC, dzień, którym zainaugurujemy okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msze św. o godz. 900 i 1800. Na znak rozpoczynającego się okresu pokuty podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wykorzystajmy ten święty czas i prośmy Pana Boga o ducha pokuty oraz o pojednanie się z Nim i z naszymi braćmi. Liturgia okresu Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodu Misterium Paschalnego przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny i trwać będzie do soboty czwartego tygodnia. Od V Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się tzw. część pasyjna. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się także czas tzw. spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy obowiązuje wstrzemięźliwość od zabaw, zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zawsze można uzyskać odpust zupełny. Również za ofiary przeznaczone na Jałmużnę Postną zawsze można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jałmużna postna jest jedną z form odprawienia pokuty, a przeznaczona jest na pomoc ubogim. Starotestamentalny Syracydes tak pisze: Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi wiele grzechów (3,30). Ileż razy zdarzyło się, że ktoś jadł potrawy mięsne w piątek, a nigdy mu nawet nie przyszło do głowy, aby za to zadośćuczynić modlitwą i jałmużną, jak to jest podyktowane prawem kościelnym. Zatem każdy, kto tylko zechce się włączyć w tę praktykę, przy wyjściu z kaplicy lub w zakrystii może wziąć kopertę, do której, jeśli będzie miał takie życzenie, według swojego sumienia, niech włoży dowolną ofiarę i napisze ile chce ofiarować na kwiaty do grobu Pańskiego, a ile na jałmużnę, a następnie do końca Wielkiego Postu wrzuci ją do skarbony, do której składamy ofiary na budowę naszego kościoła. Można też uczynić to przelewem na konto Parafii. 
  • w czwartek, 15 lutego - liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćki, Apostoła Miłosierdzia i spowiednika św. Faustyny. Po Mszach św. błogosławieństwo jego relikwiami i oddanie im czci.
  1. Przypominamy narzeczonym, którzy planują do końca października 2024 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 17 lutego o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero we wrześniu.
6. W przyszła niedzielę, 18 lutego, po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza formacyjna dla rodziców dzieci z klas I i II.