NA I NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

1. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza formacyjna dla rodziców dzieci z klas I i II.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • we wtorek, 20 lutego – wspomnienie liturgiczne świętych Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci, którym objawiała się Matka Boża w Fatimie.
  • w czwartek, 22 lutego - święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity,
  1. Za tydzień w niedzielę, 25 marca obchodzić będziemy Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom - Ad gentes. To dzień modlitw w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel. Chorych zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencjach misyjnych.  Na Mszy o godz. 1000 będziemy się modlić za pana Mirosława Grzegorczyka - naszego organistę, z racji Jego Imienin. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza formacyjna dla dzieci z klas I i II.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. Każdy z nas powinien poczuwać się do złożenia jałmużny postnej, która przypomnijmy, jest jedną z form odprawienia pokuty, a przeznaczona jest na pomoc ubogim. Zatem praktyką poprzednich lat, każdy, kto będzie miał życzenie, według swojego sumienia, niech włoży dowolną ofiarę i napisze ile chce ofiarować na ten cel, a ile na kwiaty do grobu Pańskiego. Do końca Wielkiego Postu datki te można wrzucać do skarbony, do której składamy ofiary na budowę naszego kościoła. Odpowiednie koperty można także zanieść sąsiadom i znajomym.
5. Prosimy o przeznaczenie 1,5% podatku na naszą charytatywną fundację Misricordia Domini, odpisu  dokonywanego przez Urząd Skarbowy. Ci którzy rozliczają się samodzielnie – numer  Nr KRS 0000357618 Fundacji znajdą na banerze na naszej internetowej stronie parafialnej. Rencistom i emerytom w rozliczeniu pomogą wolontariusze Fundacji. Ważne jest, aby na rozliczeniu otrzymanym z  ZUS - napisać swój numer telefonu, aby tą drogą można było się umówić  na podpisanie gotowych dokumentów. Skorzystajmy więc z tej możliwości bezgotówkowego wsparcia przez Urząd Skarbowy Fundacji Misercordias Domini pracującej na rzecz pomocy najuboższym naszej Parafii.