NA II NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

 

  1. Obchodzimy dziś Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom - Ad gentes - dzień modlitw w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel. Jet to okazja do tego, abyśmy wszyscy jeszcze bardziej uświadomili sobie naszą odpowiedzialność za misje w świecie. Na mocy chrztu św. jesteśmy misjonarzami i wszystkim nam Chrystus powierzył mandat misyjny. Poprzez modlitwę, post i ofiarną solidarność jednoczymy się w modlitwie z 1800 misjonarkami i misjonarzami z Polski, głoszącymi orędzie ewangeliczne w prawie 100. krajach misyjnych. Zachęcamy, aby także tę działalność misyjną Kościoła wesprzeć materialnie poprzez wysłanie SMS-a na numer 72032 (koszt 2, 46 PLN z VAT), czy ofiarę przelaną na konto podane na plakatach i na stronie misje.pl. Środki te zasilą fundusz, który wspiera finansowo projekty ewangelizacyjne, medyczne, edukacyjne i charytatywne realizowane na placówkach misyjnych przez polskich misjonarzy.
  2. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza formacyjna dla dzieci z klas I i II.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715.
4. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • 1 marca - Pierwszy Piątek Miesiąca. Wieczorna Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej Mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1645 do 1730. Od godz. 1000 Ks. Proboszcz i Ks. Łukasz nawiedzą swoich chorych z wizytą sakramentalną.
  • 2 marca - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. 
  1. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych (trzeci rok formacji).
6. Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Człowiek zatroskany, człowiek znękany, samotny, często odpowiedź na dręczące go pytania, otrzymuje właśnie podczas rekolekcji. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Wielkopostne Rekolekcje w naszej Parafii przeżywać będziemy od IV Niedz. W. Postu,  a więc od 10-13 marca. Głosić je będzie Ks. Paweł Kozłowski SAC. Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych i prosimy także tę informacje przekazywać sąsiadom i znajomym. A za tydzień Ks. Proboszcz rozpocznie głoszenie rekolekcji w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Prosimy o modlitwę.
7. Za tydzień  po Mszach św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 kwestować będą na leczenie ośmioletniej Laury, która 31 stycznia uległa poważnemu wypadkowi pod samą szkołą.