NA NA III NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych (trzeci rok formacji).
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 4 marca, w poniedziałek - święto św. Kazimierza królewicza.
  • 5 marca - Pierwszy Wtorek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa
  • 7 marca - Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715.
  2. W niedzielę 10 marca rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które potrwają do 13 marca. Głosić je będzie Ks. Paweł Kozłowski SAC z Międzyrzecza. Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych. W ramach nauk rekolekcyjnych, w przyszła niedzielę po Mszy o godz. 1130 odbędzie się katecheza parafialna dla rodziców dzieci z klas I-VIII SP. Spowiedź rekolekcyjna zaplanowana jest na środę, 13 marca.
  3. W piątek - 15 marca, będzie miała miejsce XX Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Więcej szczegółów na stronie diecezjalnej.
  4. W dniach do 11 do 12 marca (poniedziałek - wtorek) w godz. od 1700 do 1800 odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w naszych gospodarstwach domowych. Elektrozłom będzie można przynieść lub przywieźć na podwórko naszych Sióstr, ale tylko w tym czasie, który jest wyznaczony. Akcja ma na celu zebranie środków na wsparcie Kościołów na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz działalności misyjnej Ks. Eugeniusza Milewicza z naszej diecezji pracującego w Argentynie. Przyniesienie zużytego elektrozłomu nic nas nie kosztuje, co więcej przyczynimy się do ekologii środowiska, a nade wszystko możemy uratować życie tysiącom ludzi.
  5. Dziś po Mszach św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 kwestować będą na leczenie ośmioletniej Laury, która 31 stycznia uległa poważnemu wypadkowi pod samą szkołą.