NA IV NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO ZWANĄ „LAETARE”

  1. Dziś rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje, które głosić nam będzie Ks. Paweł Kozłowski SAC. Po Mszy o godz. 1130 nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci od I-VIII. Wielkopostna spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii w najbliższą środę, 13 marca, od godz. 830 do 900 i od godz. 1730 do 1800. Nauki rekolekcyjne w od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 900 i 1800. Módlmy się w intencji Ojca Rekolekcjonisty i o błogosławione owoce tych ćwiczeń duchowych dla naszej rodziny parafialnej.
  2. Dziś o godz. 1715 Gorzkie Żale z nauka Pasyjną. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730.
  3. Od dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa. Będziemy ja odprawiać po wieczornej Mszy św.
  4. W środę 13 marca, przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Modlitwą otaczamy następcę św. Piotra.
  5. Z racji rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej, w środę Biuro Parafialne będzie nieczynne. W ważnych sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie.
  6. W dniach 11 i 12 marca (poniedziałek i wtorek) w godz. od 1700 do 1800 odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w naszych gospodarstwach domowych. Elektrozłom będzie można przynieść lub przywieźć na podwórko naszych Sióstr, ale tylko w tym czasie, który jest wyznaczony. Akcja ma na celu zebranie środków na wsparcie Kościołów na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz działalności misyjnej Ks. Eugeniusza Milewicza z naszej diecezji pracującego w Argentynie. Przyniesienie zużytego elektrozłomu nic nas nie kosztuje, co więcej przyczynimy się do ekologii środowiska, a nade wszystko możemy uratować życie tysiącom ludzi.
  7. W piątek, 15 marca o godz. 1900 z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP wyruszy miejska Droga Krzyżowa. Przynieśmy na nią ze sobą świece.
  8. Za tydzień Ks. Proboszcz rozpocznie głoszenie Rekolekcji Wielkopostnych w Chojnowie w par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Módlmy się w intencji tamtejszej wspólnoty parafialnej i Ks. Proboszcza.
  9. W sobotę, 23 marca o godz. 1830 w kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się koncert zespołu Spirituals Singers Band pt. „Madonny Jana Pawła II”, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Laury Borkowskiej. Cena biletu 40 zł. Do nabycia w zakrystii. 

  

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. W naszych modlitwach wzywajmy wystawiennictwa św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski. 

✠ Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 4 marca 2024 roku