NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ

                                                                                                                                                                                                                                                        

 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, który jest wspomnieniem Męki Chrystusa Pana i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Są to najświętsze i najważniejsze dni w ciągu całego roku, szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która jest punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych. Te trzy Święte Dni stanowią jedno wielkie Święto.
 2. Poświęcenie palm dziś na wszystkich Mszach św. O godz. 1120 pójdziemy w procesji z palmami spod Bieltexu do kaplicy. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1715. Po Mszy o 1130 parafialna katecheza dla dzieci z klas 1-2.
 3. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną i wieczorną Mszą św.
 4. W poniedziałek, 25 marca przypada 20. rocznica  utworzenia diecezji świdnickiej i święceń biskupich pierwszego Bpa świdnickiego Ignacego Deca. Jest to także dzień modlitw za Biskupa diecezjalnego.
 5. 28 marca - Wielki Czwartek. O godz. 1000 w Katedrze Świdnickiej Msza Krzyżma, w czasie której biskup poświęci oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń. Wielki Czwartek jest Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. W tym dniu w parafii możemy sprawować tylko jedną Mszę Św. Abyśmy jak najliczniej mogli celebrować Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy zapraszamy wszystkich na 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii potrwa do godz. 2200. W czwartek nie będzie Mszy o 700.
 6. 29 marca – Wielki Piątek, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1400 wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i naszym odpustem parafialnym
  - w piątek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Droga Krzyżowa i oddanie czci relikwiom Drzewa Krzyża Świetego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 1900. Ofiara składana podczas tej liturgii przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Zbawiciela w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 2200. Podobnie jak w ubiegłych latach dajemy szansę wszystkim „Nikodemom”, dlatego też w kościele Wniebowzięcia NMP organizujemy tzw. „Noc konfesjonałów”. Dla wszystkich zabieganych i niemających czasu będzie okazja do spowiedzi, która rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 2100 i trwać będzie do godz. 2400.
 7. 30 marca - Wielka Sobota, dzień smutku i żałoby. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 930. Poświęcenie pokarmów o godz. 1000 do 1300 co pół godziny. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy, aby podzielić się produktami spożywczymi z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy z naszej parafii. Będzie wystawiony kosz, do którego będzie można złożyć swój dar, a w trakcie obrzędu poświęcenia zbierana ofiara przeznaczona jest na dzieła, które wśród najuboższych prowadzi Na godz. 1315 prosimy chętnych do pomocy w sprzątaniu kaplicy, którą musimy przygotować na Wigilię Paschalną. W sobotę o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej oddanie czci relikwiom św. Faustyny. WIGILIA PASCHALNA - najważniejsza liturgia roku o godz. 2100, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgia rozpocznie się przed kaplicą obrzędem poświęcenia ognia. Uwaga! Z soboty na niedzielę zmiana czasu – zegarki przestawiamy godzinę do przodu.
 8. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu: zachęcamy, aby adoracji przewodniczyły poszczególne grupy parafialne, i tak:
 • Wielki Czwartek: po skończonej liturgii Bractwo Św. Rity;
 • Wielki Piątek: po zakończonej wieczornej liturgii Koła Koronkowe;
 • Wielka Sobota: 1600 Róża św. Rity; 1700 Róża św. Matki Teresy; 1800 Róża bł. Michała Sopoćki; 1900 Róża św. Brata Alberta; 2000 Róża św. Faustyny. Wszyscy, w tych dniach, znajdźmy chociaż 15-20 minut na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.
Zapowiedź pierwsza:
Marcin Mariusz Dudek, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, syn Janusza i Małgorzaty, urodzony w 1999 r. pragnie przyjąć święcenia diakonatu dnia 11.05.2024 r. Podając to do wiadomości, polecamy kandydata do święceń gorącym modlitwom wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektora Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.