NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdy Dzień Pański o 800, 1000, 1130 i 1800. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone są na utrzymanie WSD w Świdnicy i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • 2 kwietnia- Pierwszy Wtorek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa. W tym dniu przypada 19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
  • 4 kwietnia - Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  • 5 kwietnia - Pierwszy Piątek Miesiąca. Po wieczornej Mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1715 do 1800. Od godz. 1000 Proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  • 6 kwietnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. Od godz. 1000 Łukasz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  1. Za tydzień, 7 kwietnia - Pierwsza Niedziela Miesiąca która jest Świętem Miłosierdzia Bożego - naszym parafialnym odpustem. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Po Mszach św. „słodka niedziela”. Do godnego przeżycia tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia odprawianą codziennie po Mszy wieczornej, również w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny.
  2. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900 odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. W najbliższy piątek w oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post.

Zapowiedź druga:

Marcin Mariusz Dudek, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej pragnie przyjąć święcenia diakonatu dnia 11.05.2024 r. Podając to do wiadomości, polecamy kandydata do święceń gorącym modlitwom wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektora Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.