NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
-
W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 28 października - Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
- w czwartek, 31 października - ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkich, którzy dotąd nie znaleźli czasu, aby choć jeden raz przyjść i pomodlić się o pokój na świecie.
- 1 listopada, Pierwszy Piątek Miesiąca i Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej kaplicy o 800, 1000 i 1800. Nie będzie Mszy o godz. 1130. O godz. 1200 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym, a po niej nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją. Po procesji poświęcenie nowych pomników na grobach. Na Cmentarzu Parafialnym o 1330procesja, która wyruszy z kościoła Wniebowzięcia NMP, a bezpośrednio po niej o godz. 1400, będzie sprawowana Msza św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św., nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarza. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać, jeden raz każdego dnia, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Nie obowiązuje post piątkowy. Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi 8 listopada.
- 2 listopada - Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w o 900 i 1800. Od godziny 1000 Łukasz odwiedzi swoich chorych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic będzie 9 listopada.
-
Za tydzień, 3 listopada - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.O godz. 1230 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych.
-
Do 2 listopada można jeszcze składać czytelnie wypełnione kartki wypominkowe do skarbony gdzie zwykle składamy ofiary na bidowę naszego kościoła, bo ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są również na ten cel. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 4 listopada. Zatem za tydzień podamy harmonogram modlitwy wypominkowej.Ten piękny zwyczaj posiada głębokie uzasadnienie teologiczne. Wymieniając imiona bliskich zmarłych, odwołujemy się bezpośrednio do księgi Apokalipsy, która wielokrotnie wspomina, że zbawieni w niebie posiadają konkretne imiona, te same, które nosili na ziemi. Oznacza to, że w chwale niebieskiej zachowują oni na zawsze tę indywidualną tożsamość, którą posiadali i którą doskonalili i wypracowali w czasie ziemskiego życia. Modlitwa wstawiennicza za zmarłych odznacza się niewątpliwą skutecznością i jest także wyrazem naszej więzi z nimi. Dzięki niej mogą dostąpić ostatecznego, uszczęśliwiającego spotkania z Bogiem.
-
Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pana Władysława Kroczaka za kwiaty, które zdobią naszą kaplicę. „Bóg zapłać!”
Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
- brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego,
- stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna,
- przyjęcie Komunii Świętej,
- odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty,
- odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia;