NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ
                                                                                                                                                                                                                                                              

  1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest wspomnieniem Męki Chrystusa Pana i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Są to najświętsze i najważniejsze dni w ciągu całego roku, szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która jest punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych. Te trzy Święte Dni stanowią jedno wielkie Święto.
  2. Poświęcenie palm dziś na wszystkich Mszach św. O godz. 1120 pójdziemy w procesji z palmami spod Bieltexu do kaplicy. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1715. Po Mszy o 1130 krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną i wieczorną Mszą św.
  4. 17 kwietnia - Wielki Czwartek. O godz. 1000 w Katedrze Świdnickiej Msza Krzyżma, w czasie której biskup poświęci oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń. Wielki Czwartek jest Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. W tym dniu w parafii możemy sprawować tylko jedną Mszę Św. Abyśmy jak najliczniej mogli celebrować Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy zapraszamy wszystkich na 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii potrwa do godz. 2200. W czwartek nie będzie Mszy o 700.
  5. 18 kwietnia – Wielki Piątek, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1400 wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i naszym odpustem parafialnym - w piątek o godz. 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Droga Krzyżowa i oddanie czci relikwiom św. Faustyny. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 1900. Ofiara składana podczas tej liturgii przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Zbawiciela w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 2200.
  6. 19 kwietnia - Wielka Sobota, dzień smutku i żałoby. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 930. Poświęcenie pokarmów o godz. 1000, 1100, 1200 i 1300. W trakcie obrzędu poświęcenia zbierana ofiara przeznaczona jest na dzieła, które wśród najuboższych prowadzi Na godz. 1320 prosimy o pomoc w posprzątaniu kaplicy, którą musimy przygotować na Wigilię Paschalną. W sobotę o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej oddanie czci relikwiom bł. Michała Sopoćki. WIGILIA PASCHALNA - najważniejsza liturgia roku o godz. 2100, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgia rozpocznie się przed kaplicą obrzędem poświęcenia ognia.
  7. W tych świątecznych dniach przeżywamy także dwie bardzo ważne daty związane z historią naszej umiłowanej Ojczyzny: 14 kwietnia 966 - Chrzest Polski; 18 kwietnia 1025 roku nastąpiła koronacja pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego, a 10 kwietnia 1525 roku Hołd Pruski. Równe 1000 i 500 lat. Niewiele państw na świecie może się pochwalić tak długą i wspaniałą historią. Polska w czasie 1000 lat stworzyła największą na starym kontynencie unię państw, broniących praw obywatelskich i wolności. Wolności politycznych i religijnych. Przez dekady charakteryzowała się najlepszą sztuką wojenną. Rzeczpospolita wielokrotnie skutecznie broniła Europy przez totalitarnymi zapędami;gdyby nie Grunwald, Chocim, Wiedeń czy Bitwa Warszawska i Solidarność historia Europy mogłaby potoczyć się inaczej. To Polska stworzyła pierwszą Konstytucję w Europie. Wychowała mistrzów kultury, nauki i sztuki. Polska, jako jedyna na świecie może pochwalić się zarówno Hołdem Pruskim i Hołdem Ruskim, będącymi wyrazami jej siły w momentach, w których jej obywatele swoją wysoką świadomością dorobku kulturowego i znaczenia Rzeczpospolitej przecierali jej drogi współtworząc najwspanialsze miejsce na ziemi. Miejsce, z którego powinniśmy być dumni i za które powinniśmy być wdzięczni Opatrzności Bożej.
  8. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu: zachęcamy, aby adoracji przewodniczyły poszczególne grupy parafialne, i tak:
  • Wielki Czwartek: po skończonej liturgii Bractwo Św. Rity;
  • Wielki Piątek: po zakończonej wieczornej liturgii Koła Koronkowe;
  • Wielka Sobota: 1600 Róża św. Rity; 1700 Róża św. Matki Teresy; 1800 Róża bł. Michała Sopoćki; 1900 Róża św. Brata Alberta; 2000 Róża św. Faustyny. Wszyscy, w tych dniach, znajdźmy chociaż 20 minut na indywidualną adorację Najświętszego sakramentu.
  1. W ostatnim czasie odprowadziliśmy do wieczności +Wiesława Kalinowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.